Voetbal is soms een ongrijpbaar spel. Dat bleek zondagmiddag in Ulft maar weer. Bon Boys was zondagmiddag zeventig minuten oppermachtig tegen SDOUC, maar na een onverwachte wending moest de ploeg op het eind nog diepgaan om de dik verdiende driepunten veilig te stellen: 2-3.
Voordat we de middag in de Achterhoek gaan beschrijven, nog even dit. Bon Boys sloot zondag de eerste speelronde af en dat leverde een prachtig tussenrapport op. Dertien wedstrijden gespeeld, elf maal gewonnen, een keer gelijk, een keer verloren en een oogst van 34 punten. Als we dat even vergelijken met vorig seizoen: Toen eindigde Bon Boys als debutant met een puntentotaal van 39, goed voor plek vijf. Over het gehele seizoen werd er net zo vaak gewonnen als nu in de eerste seizoenshelft.
Die geweldige reeks kreeg een vervolg op bezoek bij SDOUC waar Bon Boys na 70 minuten in een zetel leek te zitten. De koploper stond met 3-0 voor, was heer en meester en het wachten was op meer doelpunten.
Maar toen gebeurde iets dat niemand langs de lijn – waar Bon Boys veruit in de meerderheid was – zag aankomen. Na een knullige tegengoal werd het zomaar 1-3 en twee minuten later schoot een middenvelder van SDOUC de bal van afstand in de kruising: 2-3. En ook al ben je Real Madrid, Manchester City, Bayern München of Bon Boys: elke ploeg raakt dan toch even van de leg na zo’n miraculeuze wending uit het niets. SDOUC rook bloed en bij Bon Boys sloeg de spanning op de benen.
Maar eerst nog even over die eerste 70 minuten. Net als een week geleden tegen Den Ham was de eerste grote mogelijkheid voor onze tegenstander (oud-prof Ted van de Pavert raakte de paal), maar vanaf de aftrap was wel duidelijk dat Bon Boys deze middag zou gaan bepalen.
Bon Boys speelde prima en duwde de thuisploeg terug op eigen helft. Na een kwartier volleerde Wessel Witbreuk de bal knap in het doel (0-1) en vanaf dat moment was het éénrichtingsverkeer. De 0-2 op slag van rust was een aanval over verschillende schijven uit een stripboek. Tik-tak-tik, hakje Dion Hartgerink, uithaal met links Bas ter Hogt: 0-2.
Na rust bleef Bon Boys oppermachtig en ook de 0-3 was de vrucht van een heerlijk uitgespeelde aanval, met hoofdrollen voor Wessel Witbreuk en Jeffrey Zijlstra. Zij plaveiden de weg voor Bas die met zijn elfde doelpunt van het seizoen zijn waarde weer eens onderstreepte.
Wedstrijd gespeeld, kat in het bakkie, zou je denken. Maar niet dus. Dankzij twee treffers binnen twee minuten kreeg SDOUC opeens weer adem, al moest de ploeg in de slotfase verder met tien man. Na het maken van de 2-3 ontstond er wat gedoe op de doellijn en uiteindelijk kreeg Van de Pavert daar een onterechte rode kaart voor, want niet hij maar een ploeggenoot vergaloppeerde zich.
Ondanks die minderheid bracht SDOUC Bon Boys nog aan het zweten door alle ballen in het strafschopgebied te pompen. Tegelijkertijd kreeg Bon Boys in de omschakeling meerdere kansen om de angel uit de wedstrijd te halen, maar omdat dat niet gebeurde bleef het spannend tot de laatste seconde. Onnodig, onverwacht, maar wel de realiteit. Uiteindelijk trok Bon Boys de zege over de streep en dat was dik verdiend, maar de ploeg had het zichzelf en de vele Veldmaters een stuk makkelijker kunnen maken.
Aan de andere kant is dit onvoorspelbare ook de charme van het voetbal en dit overkomt elke ploeg wel eens. Bon Boys kan zich vastklampen aan het goede spel in de eerste zeventig minuten, waarin de basis werd gelegd voor de tweede zege in 2026.
Een samenvatting van deze wedstrijd en interviews met trainer Matthijs Blijham en voorzitter Gert Jan Klanderman zijn te zien op de site en de app van RTV Oost.






















